Pokaż/Ukryj filtrowanie

punkty dostępowe

Punkt dostępowy WAC6103D-I AP AC 1750Mbps

Punkt dostępowy WAC6103D-I AP AC 1750Mbps
ocena ocena ocena ocena ocena
Producent: Zyxel
Kod dostawcy: KMZYXAPWNAC0004
Opis
Gwarancja: 24 msc.
Opis:

Super szybki i ultra płaski bezprzewodowy punkt dostępowy 802.11ac wyposażony w innowacyjną technologię podwójnie zoptymalizowanej anteny.
Użytkownicy sieci bezprzewodowych często borykają się z ich słabą wydajnością. Decydującą rolę przy ocenie wydajności sieci Wi-Fi odgrywa konstrukcja anteny. Większość obecnych na rynku współczesnych punktów dostępowych posiada zaimplementowaną jedną, statyczną charakterystykę sygnału – typową dla instalacji sufitowych. Gdy takie urządzenie zostanie zamontowane na ścianie, jego charakterystyka nie będzie optymalnie dostosowana do tego rodzaju instalacji. Alternatywą może być wyposażenie punktu dostępowego w antenę zewnętrzną, jednak to wymaga wiedzy w zakresie jej ustawienia i ponadto taka antena źle wygląda w pomieszczeniach. W obecnych czasach konieczne jest zastosowanie bezprzewodowego punktu dostępowego, który zapewni elastyczną instalację, optymalną wydajność oraz będzie posiadał stylowy wygląd. Od dłuższego czasu nie było takiego rozwiązania na rynku.

ZyXEL WAC6103D-I to bezprzewodowy punkt dostępowy 802.11ac o wysokiej 3 strumieniowej wydajności, który dzięki przełomowej „podwójnie zoptymalizowanej” antenie oferuje super szybkie połączenia aż do 1,75 Gbps.

Dzięki innowacyjnym mechanizmom regulacji anteny, WAC6103D-I zapewnia najlepsze pokrycie obszaru sygnałem bezprzewodowym, dostosowanym zarówno do instalacji sufitowych, jak i ściennych. Co więcej, stylowa i ultra płaska konstrukcja umożliwia idealne wkomponowanie urządzenia do nowoczesnych wnętrz. Wybierz WAC6103D-I dla stałej i bezkompromisowej wydajności sieci Wi-Fi.

Ponadprzeciętna gigabitowa wydajność bezprzewodowa wraz z innowacyjną „podwójnie zoptymalizowaną” anteną
Montaż pod sufitem to najczęściej stosowany sposób instalacji przy wdrożeniach sieci bezprzewodowych.

Co ciekawe większość punktów dostępowych dostępnych na rynku, które dedykowane są do instalacji pod sufitem i na ścianie posiada pojedynczą, statyczną charakterystykę sygnału. Jeśli wykorzystamy je do instalacji ściennej ich charakterystyka sygnału zacznie zakłócać urządzenia zainstalowane na sąsiednich kondygnacjach, tymczasem same urządzenia zaoferują sygnał na małym obszarze klientom przebywającym przed punktem dostępowym. Alternatywą może być wykorzystanie punktu dostępowego z anteną zewnętrzną, jednak tego typu instalacje wymagają doboru odpowiednich urządzeń oraz wiedzy w zakresie ich konfiguracji. Model WAC6103D-I wyposażony w innowacyjną „podwójnie zoptymalizowaną” antenę można instalować zarówno pod sufitem jak i na ścianie. Jeśli chcesz przyśpieszyć swoją sieć to WAC6103D-I jest doskonałym wyborem

Ultra płaski, stylowy wygląd dostosowany do wszystkich pomieszczeń.

W modelu WAC6103D-I zastosowano elementy stylistyczne przypominające plastry miodu, podobne do rozwiązań w serii ZyXEL WAC6500. Urządzenie jest płaskie i białe, dzięki czemu idealnie wkomponuje się do wszelkiego rodzaju nowoczesnych wnętrz budynków. Kompaktowa i elegancka konstrukcja umożliwia elastyczną instalację WAC6103D-I w różnych warunkach, zarówno w tych widocznych jak i niedostępnych dla ludzkiego oka.

Narzędzia upraszczające instalację i redukujące czas instalacji
WAC6103D-I obsługuje aplikację APFlexTM , która ułatwia konfigurację punktów dostępowych w trybie zarządzanym oraz niezależnym i zapewnia automatyczną konfigurację sieci bez konieczności wykonywania instalacji wstępnej. Dodatkowo oprogramowanie ZWO (ZyXEL Wireless Optimizer) umożliwia administratorom IT rozplanowanie punktów dostępowych, weryfikację ich zasięgów oraz centralne zarządzanie kondycją sieci bezprzewodowej. Aplikacja ZWO jest przyjazna dla użytkownika, wpływa na oszczędność czasu oraz umożliwia szybką diagnostykę problemów sieciowych.

ZyXEL One Network
Aby odciążyć naszych klientów od powtarzania tych samych czynności podczas instalacji i zarządzania siecią, zaprojektowaliśmy aplikację ZyXEL One Network, która ułatwia konfigurację, zarządzanie i rozwiązywanie problemów sieciowych, pozwalając naszym klientom skoncentrować się na ważniejszych zagadnieniach biznesowych. ZyXEL One Network oferuje łatwe w użyciu narzędzie ZyXEL One Network Utility (ZON), które znacznie przyśpiesza konfigurację sieci. ZyXEL Smart Connect umożliwia wykrywanie i rozpoznawanie urządzeń sieciowych marki ZyXEL i ich późniejszą zdalną obsługę np. przywrócenie ustawień fabrycznych lub reset zasilania. ZyXEL One Network na nowo definiuje integrację różnych produktów w sieci, takich jak przełączniki sieciowe, bezprzewodowe punkty dostępowe czy bramy zabezpieczające.

Optymalizacja sieci bezprzewodowej wraz z zaawansowanymi opcjami konfiguracji

WAC6103D-I gwarantuje użytkownikom optymalizację sieci bezprzewodowej dzięki szerokiej gamie funkcji takich jak dynamiczny wybór kanałów (DCS), równoważenie ruchu, inteligentne sterowanie klientami itp. Dynamiczna zmiana kanałów (DCS) umożliwia w procesie inicjalizacji omijanie zakłóceń występujących na sąsiednich kanałach. Równoważenie ruchu pozwala administratorom na limitowanie ilości użytkowników łączących się z punktem dostępowym. Co więcej funkcja inteligentnego sterowania klientami z opcją wyboru pasma, progu sygnału i równoważeniem pasm gwarantuje stabilną i niezawodną komunikację bezprzewodową. Funkcje wyboru pasma i progu sygnału oferują monitorowanie możliwości każdego klienta bezprzewodowego i przydzielanie go do punktu dostępowego o najlepszym sygnale i optymalnej częstotliwości pasma. Mechanizm równoważenia pasm wykrywa klientów dwuradiowych i przydziela ich do punktów dostępowych na poszczególne zakresy częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz. Wraz z tą technologią WAC6103D-I oferuje swobodny, wszechobecny i nieprzerwany dostęp do sieci bezprzewodowej.


Bezpieczeństwo:

- PEAP
- TLS
- TTLS
- WEP
- WPA Enterprise
- WPA-PSK
- WPA2 Enterprise
- WPA2-PSK


Zarządzanie, monitorowanie, konfiguracja:

- CLI (wiersz poleceń)
- SNMP v2c
- SNMP v3


Funkcje specjalne:

- Izolacja bezprzewodowa w warstwie L2
- Aplikacja ZyXEL One Network
- ZyXEL AP Configurator
- Certyfikowane zabezpieczenie WPA2 Enterprise
- ZyXEL Wireless Optimizer


Zasilanie:

Zasilany poprzez standard PoE.


Akcesoria w zestawie:

Mocowanie (uchwyt ścienny)


Wymiary:

203.9 x 191.7 x 34.7 mm.


Pozostałe parametry:

Podwójnie zoptymalizowana antena Zyxel
Bezprecedensowa „podwójnie zoptymalizowana” ZyXEL antena to wewnętrzna konstrukcja, której regulacja umożliwia optymalne „dostosowanie” charakterystyki sygnału do instalacji na ścianie lub pod sufitem. Dzięki temu, technik podczas instalacji może szybko zmienić charakterystykę sygnału anteny za pomocą przełącznika, bez konieczności restartowania urządzenia. W razie potrzeby administratorzy, bazując na swojej wiedzy, mogą stopniowo zoptymalizować sygnał na mapie danej kondygnacji z poziomu oprogramowania. Elastyczność WAC6103D-I umożliwia dostosowanie urządzenia do montażu pod sufitem lub na ścianie, bez konieczności stosowania zbędnych akcesoriów antenowych i urządzeń do regulacji sygnału.


Parametry
Podstawowe
Porty we/wy (sieciówka drobna):2 x 10/100/1000 Mbit/s
Pasma (sieci drobne):2,4 GHz5 GHz
Liczba anten (sieci drobne):3
Zysk anteny:4
Waga:445
Standardy sieciowe:802.11a802.11ac802.11b802.11g802.11n
Kolor (wyliczeniowy):Biały
Architektura sieci (switche):GigabitEthernet
Antena (sieci drobne):Wewnętrzna
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy